KONST / Litografier / Färglitografi 8474002
nr 847 4002
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, signerad, 202/360, motivets mått: 45x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 september 2013
kl 20:06:58
16/8 20:13:27
700 kr
9/9 16:04:10
16 sep